אודות

המעבדה לסימולציות יישומיות נוסדה בשנת 2007 על ידי מר יורם קוהן סגן אלוף (מיל.) בצה"ל. בתפקידו האחרון שרת מר קוהן כראש היחידה למשחקי אסטרטגיה לדרג הפיקוד הבכיר ביותר בצה"ל.

לאחר פרישתו מצה"ל, גיבש יורם חזון להטמיע במגזר העיסקי את שיטת הלימוד מתוך חוויה והתנסות במשחק.

המעבדה לסימולציות יישומיות נותנת את שירותיה לשיפור החוסן הארגוני בהתמודדות מול אתגרים עתידיים, למגזר הממשלתי ולסקטור הפרטי בישראל ומחוצה לה .

בשנת 2012 יורם החליט לעשות הסבה להוראה, במסגרת התוכנית הייחודית "נחשון".

עם ההסבה למערכת החינוך, רתם יורם את נסיונו במשחקי האסטרטגיה לצרכי המערכת החינוכית ועיצב תהליך פדגוגי ייחודי שבסופו מתקיים משחק סימולציה ממוחשב. הידע והניסיון תורגמו להקמת המרכז ללמידה משמעותית.

החל משנת 2012 פועל אינגניו למידה יישומית כיחידה עצמאית בתוך המעבדה לסימולציות יישומיות.

יורם קוהן M.B.A
מנכ"ל ומייסד

מר יורם קוהן הוא המייסד של המעבדה לסימולציות יישומיות. במהלך 25 שנות שירותו בחיל השריון ובאגף התקשוב בצה"ל, סא"ל (מיל') יורם קוהן הרחיב את הידע שלו בתחום החירום של סימולציות של משחקי מלחמה.
במהלך שירותו הצבאי, מר קוהן היה ראש תחום אבטחת מידע מחשבים של צה"ל, ושימש גם כסגן מפקד ביה"ס למחשבים (ממר"מ). הוא תכנן וניהל משחקי מלחמה ותפיסות לוחמה עתידיות למטה הכללי והיה אחראי לאפיון וניהול מערכת הסימולציה המרכזית של המטכ"ל.
לאחר שירותו מצה"ל שימש יורם כיועץ אסטרטגי לארגונים שונים, כגון: משרד ראש הממשלה, המועצה לביטחון לאומי, בנקים ועוד.
בנוסף לארגון וניהול המעבדה למשחקי אסטרטגיה, מר קוהן התרכז בעיקר בשינוי והתאמה של ניסיונו במשחקי מלחמה, לעולם רחב של נושאים עם מערכת מעשית שלא תלוית תוכן.
כמחנך למנהיגות ומצוינות בשנים האחרונות פיתח יורם תהליך פדגוגי חדש הכולל משחקי סימולציה ופיתוח מיומנויות אישיות לתלמידים והקים את אינגניו למידה יישומית.
השכלתו הפורמלית של מר קוהן כוללת תואר שני במנהל עסקים של אוניברסיטת בן גוריון, תואר ראשון במדעי החברה של אוניברסיטת בר אילן ותעודת מורה בכיר של המכללה האקדמית בית ברל.

איתי לוין B.Sc, B.A
מנהל משחקים ראשי

מר איתי לוין הוא מומחה בעל שם עולמי בתחום של סימולצית משחקים עם ניסיון נרחב ביישומי משחקים שונים.
איתי רכש כישורים וניסיון רב בהדרכה וייעוץ לממשלות וארגונים בין לאומיים משך שני עשורים. התמחותו ונסיונו הרב של איתי מאפשרים לו לספק פתרונות מעשיים ולהביא לשיפור בולט באסטרטגיות וטקטיקות.
ניסיונו של איתי לוין מבוסס על שירותו הצבאי כקצין ועבודתו בניהול מערכות מורכבות בפריסה בינלאומית ועבודתו מעבדה למשחקים האסטרטגים.
מאז שנת 2007 איתי למד והתמחה בדיסציפלינות של משחקי אסטראטגיה, משחקי סימולציה, חקירה בעזרת משחק, משחקים יישומים  במעבדה למשחקי אסטרטגיה. איתי ממלא את תפקידי יוצר השחק, מנהג משחק ומנהל פרויקט.
מאז 2012 איתי חבר ליצור את אינגניו למידה יישומית בישראל. המרכז מוביל שיטות לימוד חדשניות באמצעות משחקי סימולציה ייחודיים.
איתי לוין הוא בוגר קורס מנהלים מתקדם בשרות הביטחון הכללי. בחמש השנים האחרונות איתי השלים את קורסי ניהול האבטחה הגבוהים ביותר בארגון חברות התעופה הבין-לאומי והוסמך כעורך מקצועי ומדריך מוביל בארגון.
איתי בעל תואר ראשון במדעי החיים מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב בישראל תואר ראשון בניהול אבטחה מאוניברסיטת מרילנד.

ד"ר חיים אסא
 תאורטיקן ראשי 

כמתמטיקאי וחוקר מערכות צבאיות בעשרים וחמש השנים האחרונות, מר חיים אסא היה יועץ אסטרטגי ראשי למשרד החוץ הישראלי והיועץ לביטחון לאומי של יצחק רבין ראש ממשלת ישראל. מר אסא החל את הקריירה שלו בחיל האוויר הישראלי בענף חקר ביצועים.

בהשכלתו הפורמלית למר אסא תואר דוקטור מאוניברסיטת חיפה, תואר שני מהמכון הטכנולוגי לישראל בחיפה-טכניון, בעל תואר ראשון במתמטיקה ומדעי מחשב מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בשנת 1993 הוענק לו פרס ממשרד הביטחון הישראלי עבור "חשיבה יצירתית".

במהלך 30 שנותיו כהוגה דעות ומוביל טכנולוגי, הוביל חיים פיתוח של פרויקטים רבים, יזם חידושים רבים והגה רעיונות חדשים - אסטרטגיים וטכנולוגיים. החל משנת -1992 מר אסא מוביל צוות מחקר גדול.

מר אסא הוא סופר מנוסה שפרסם עד היום חמישה ספרים (עברית). למר אסא תואר דוקטורט בפילוסופיה מאוניברסיטת חיפה על פיתוח תפיסה פוליטית פילוסופית חדשה.

אריאל פלג תא"ל (מיל.)M.A
מומחה למשחקי סימולציה

מר אריאל פלג סיים את שירותו בצה"ל בדרגת תת – אלוף. בוגר המכללה לביטחון לאומי, בעל תואר מוסמך (M.A) במדיניות ביטחון לאומי וניהול ציבורי. את ניסיונו צבר במשך 28 שנות שירות במערכת הביטחון הישראלית, במגוון תפקידי פיקוד ומטה בכירים בחיל השריון, במטה הכללי של צה"ל ובמשרד הביטחון.

מר אריאל פלג הינו בעל ידע וניסיון בתהליכי ניהול, ארגון וקבלת החלטות של מערכות ארגוניות מורכבות, גדולות ומרובות סיכונים. ניסיון זה כולל התנסות בפיתוח ידע מערכתית על ידי תרגילים וסימולציות, וכן בקידום ושיפור ארגוני בשיטות של ניתוח סיכונים ופיתוח בקרות ארגוניות.

במסגרת שירותו הצבאי, מילא מר פלג תפקידיי פיקוד ביחידות שדה מבצעיות של חיל השריון. כמו כן, שימש במספר תפקידים בכירים. ראש המחלקה לתקינה וארגון באגף התכנון במטה הכללי, בה היה אחרי לתחום העיצוב הארגוני והקצאת משאבים. ראש מנהלת התרגילים הראשית של צה"ל, בה התמחה בתכנון, ניהול, ותחקור של תרגילים וסימולציות להתמודדות מערכתית ארגונית עם קבלת החלטות והטמעת תפיסות ותהליכי עבודה. ראש חטיבה במערך הביקורת הפנימית של משרד הביטחון, בה הוביל פרויקטי ביקורת לשיפור ארגוני, בגישת ניתוח סיכונים ופיתוח בקרות ארגוניות המבוססים על תהליכי ביקורת פנימית.